Aanbookhairenipost

आँबुखैरेनी को पहिलो र भरपर्दो समाचार पोर्टल

हत्याको आरोपी नेपाली प्रतिनिधि सभाको सभामुख


अमर कंडेल/

मा काभ्रेको अर्जुन लामाको हत्याको आरोप लागेका नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका नेता अग्निप्रसाद सापकोटाप्रतिनिधि सभाको नयाँ सभामुखमा निर्वाचित भएका छन् ।Agni-Sapkota कम्यनिष्ट पार्टीको बहुमत रहेको नेपालको संसदमा हत्याको आरोप हुदाँ हुदाँ पनी शक्तिशाली कम्युनिष्ट पार्टीका नेताहरुको इच्छाअनुसार सापकोटालाई सभामुखमा चयन गरेको हो। सापकोटा सभामुखमा चयन भएसंगै विभिन्न मानवअधिकारवादी संघसंस्थाहरुले विरोध जनाएको छ । हत्याको आरोप र अदालतमा मुद्दा भएको व्यक्ति सभामुख हुदाँ नेपालको कम्युनिष्टहरुले विश्वमा नेपालको वेइज्जत गरेको मानवअधिकारवादी तथा अधिवक्ता दिनेश क्रिपाठीले बताएका छन् । उनले हत्या भएका अर्जुन लामाको परिवारको पक्षमा बोल्दै आएका छन् । यता नेपालका लागि वेलायती राजदुत निकोला पोलिटले पनि प्रतिक्रिया दिदै भनेकी छिन् वेलायतमा कुनैपनी मुद्दा अदालतमा विचारधिन अवस्थामा रहेको व्यक्ति संसदको सभामुख हुन नसक्ने बताउनुभएको छ । सत्ता र शक्तिको आडमा नेपालको कम्युनिष्ट पार्टीले नियमहरु मिच्दै देशलाई नोक्सान हुने निर्णय गर्दै जान थालेको छ । बहुमतको आडमा सरकार विरोधी व्यक्तिहरुलाई फसाउदै जाने र कम्युनिष्ट पार्टीका भ्रस्टचारी नेता कार्यकर्ताहरुलाई जोगाउदै सरकारको विभिन्न पदहरु दिन थालेको छ । हत्याको आरोप नै लागेको व्यक्ति नै सभामुख भएपछी नेपालको जनताहरुमा एक किसिमको डर पैदा भएको छ । नेपालको प्रधानमन्त्री वोलीले दिएको विभिन्न वक्तव्यले के पुष्टि हुन्छ भने अब नेपालमा सर्वसाधरण नागरिकहरुले स्वतन्त्र रुपमा वोल्न पनी विचार गर्नुपर्ने अवस्था आएको छ ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on February 12, 2020 by in स्थानीय समाचार/local news.
%d bloggers like this: