Aanbookhairenipost

आँबुखैरेनी को पहिलो र भरपर्दो समाचार पोर्टल

आँबुखैरेनी र देउराली, धुवाँकोट र मनकामनालाई लोडसेडिङ मुक्त बनाइने (आन्दोलनका तश्विरहरु सहित)


भगवान खनाल
आँबुखैरेनी २४ जेठ
तनहुँको आँबुखैरेनी र गोरखाका देउराली, धुवाँकोट र मनकामनालाई लोडसेडिङ मुक्त क्षेत्र घोषणा गर्ने सहमति भएको छ । taking gooupमसर््याङदी जलविद्युत गृहबाट प्रभावित यी गाविसलाई लोडसेडिङमुक्त बनाउन माग गर्दै हिजोदेखि भएको आन्दोलन शुक्रबार सहमति भएपछि स्थगित भएको हो । 984230_136644563203402_1897198734_n
सहमतिमा यी गाविसहरुलाई आजैबाट लोडसेडिङमुक्त क्षेत्र बनाइ घोषणा गरिएको छ । यस्तै आँबुखैरेनी ६ पिप्लेस्थित ५० केभीए भोल्ट क्षमताको ट्रान्सफर्मरलाई एक महिनाभित्र एकसय केभीए भोल्ट क्षमताको बनाइने भएको छ भने आँबुखैरेनीमा अतिरिक्त जगेडा ट्रान्सफर्मर राखिने सहमति भएको छ । यस्तै आँबुखैरेनीस्थित <a 983591_136636976537494_644523782_nमार्किचोकमा निर्माण गर्ने लक्ष्य राखिएको सवस्टेशन निर्माण गर्न सक्रियता लिने निर्णय भएको छ । करिब चार वर्ष अघि भएको आन्दोलनको कारण प्रभावित गाविसलाई लोडसेडिङमुक्त बनाउने उद्देश्यले मार्किचोकमा सबस्टेशन बनाउने निर्णय भएको थियो ।
आजको वार्तामा नेपाल विद्युत प्राधिकरण दमौलीका प्रमुख सुरेशकुमार महतो, मसर््याङदी महाशाखाका प्रमुख चन्द्रशेखर चौधरी र स्थानीय रुपमा गठीत संघर्ष समिति, पत्रकार र प्रहरीको बीच करिब तीन घण्टा आँबुखैरेनी गाविसमा वार्ता भएको हो ।12265″ /> वार्तामा स्थानीय नागरिकले स्थानीय राजनितिक पाटीका प्रतिनिधिलाई सहभागि भने गराएनन् । उनीहरुले अपरान्ह करिब तीन बजेबाट ५.१५ बजेसम्म पृथ्वी राजमार्ग बन्द गर्दा राजधानी र नारायणगढ जाने सवारी साधन र पोखरा जाने करिब दुईसय भन्दा बढी सवारी साधन बीचैमा रोकिदा यात्रीहरुले सास्ती भोगेका थिए ।970057_136675059867019_1230182084_n
तश्विरहरु भगवान खनाल आशिष जंग कार्की , हरिराम उप्रेती

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on June 7, 2013 by in स्थानीय समाचार/local news.
%d bloggers like this: