Aanbookhairenipost

आँबुखैरेनी को पहिलो र भरपर्दो समाचार पोर्टल

घर भत्कने खबरले पृथ्वी राजमार्गमा रहेका आँबुखैरेनी बजारबासी चिन्तित


आँबुखैरेनीपोष्ट सम्वाददाता
सरकारले सडक विस्तार गर्ने भन्दै राजधानीका घरहरु भत्काएको खबर सेलाउन नपाउदै उपत्यका वाहिर पनि भत्काउन थालेको खबर आएपछी अहिले पृथ्वी राजमार्गमा रहेका आँबुखैरेनी बजारका बासिन्दाहरु चिन्तित हुन थालेका छन् । अझ त सडक कार्यलय र जिल्ला प्रशासन कार्यलय वाट पृथ्वी राजमार्गमा रहेका घरहरु नापेर गएपछी त झन् घर भत्कने पिर संगै आक्रोशित समेत भएका छन् । उनीहरुले सडक मिचेर घर बनाएका घरधनीहरुलाई एक हप्ते आन्तारिक गृहकार्य गर्न समेत समय दिएको छ । त्यसपछि ३५ दिने अल्टिमेटम दिन सक्नेछ । सडक विस्तारको नाममा आएर घर भत्काउन सुरु गरे पृथ्वी राजमार्गले छोएको सडकहरुमा २५ मिटर लागु हुनेछ । सडक ऐन २०३१ अनुसार नारायणगढ गोरखा राजमार्गमा पनि २५ मिटर नै लागु हुने संभावना रहेको छ । अहिले आँबुखैरेनी बजारमै सरकारले घर भत्काउने कुरा ले नै बढी चर्चा पाउन थालेको छ ।

उद्योग बाणिज्य संघको भवनमा आँबुखैरेनी बजारका स्थानीय बासिन्दाहरु

टोल, सडक, विद्यालय, अफिस र सामाजिक संजालहरुमा यसैको बारेमा चर्चा चलिरहेको छ । यसका लागि अहिले आँबुखैरेनी बजारका स्थानीय वासिन्दाहरु एक जुट हुन थालेका छन् । कसरी समस्याको समधान गर्ने भनेर छलफल लाई तिव्र बनाउदै गएको छ । आजै आँबुखैरेनीमा रहेकाउद्योग बाणिज्य संघको भवनमा आँबुखैरेनी बजारका स्थानीय बासिन्दाहरु भेला भएको थियो । उक्त भेलाले तुरुन्तै सम्बन्धित कार्यलयहरुमा गई समस्याको समधान गर्नको लागि पहल गर्ने निर्णय समेत गरेको छ ।

One comment on “घर भत्कने खबरले पृथ्वी राजमार्गमा रहेका आँबुखैरेनी बजारबासी चिन्तित

  1. amul shrestha
    April 13, 2012

    yedi 25m sadak bistar garne ho bhane anboo khairani ka sampurna ghar haru jo sadak ko dui tira chhan bhatkinchhan mero bichar ma 15m gorkha road ma kafi huchha.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on March 28, 2012 by in article/लेख/ स्तम्भ/साहित्य.
%d bloggers like this: